Haradinaj takohet me Metën, ja për çfarë bisedojnë

Sot Ramush Haradinaj është takuar me Ilir Metën.

Presidenti Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Kosovë, ka zhvilluar një takim me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn.

Në postimin e tij në Facebook, Meta shkruan se gjatë bisedës me Haradinajn ndanë mendimin se Shqipëria dhe Kosova e meritojnë integrimin në familjen e madhe Evropiane.
Postimi i Metës:

Me Kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ish-Kryeministrin, Ramush Haradinaj takimet janë përherë vëllazërore.

Zhvilluam një bisedë të hapur në Prishtinë për rëndësinë e forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve strategjike mes dy vendeve tona, në dobi të qytetarëve tanë.

Ndamë të njëjtin vlerësim se Shqipëria dhe Kosova meritojnë të kenë vendin e tyre në familjen e kombeve europiane dhe se përparimi ynë drejt BE duhet të jetë një mision parësor dhe i palëkundur.
t.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!