Katër të vdekur dhe 1 401 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Përkeqësohet situate me Covid, 4 të vdekur e mb 1 mijë e 400 raste të reja.

Katër raste të vdekjes dhe 1 mijë e 400 raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, përmes një infografike të publikuar në faqen zyrtare.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 3 mijë e 700 mostrave.

Që nga dje janë shëruar 1 mijë 219 pacientë, derisa numri i rasteve aktive ka arritur në 9 mijë e 408.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!