Sërish tensione në xhaminë e fshatit Halabak të Podujevës

Podujeva nuk po gjen qetësi.

Në xhaminë e fshatit Halabak të Podujevës ka tensione, vetëm një ditë pasi që një imam në fshatin Lupç, dyshohet se u rrah brutalisht nga tre vëllezër.

Sipas burimeve të Gazetës Express, sonte në Halabak imami është penguar nga xhemati që të hyjë në xhami dhe ta ushtrojë funksionin e tij, pasi që konsiderohet si i palegjitimuar nga BIK.

Për pasojë, një person është arrestuar deri tani nga Policia e Kosovës.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!