Këto janë skuadrat favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm

Liga e Kampionëve pret me padurim të njohë grupet e saj në shortin që do të hidhet në gusht, por “bookmakers”-at kanë nxjerrë menjëherë koeficientet për fituesin e këtij turneu.

Favoriti kryesor për ta fituar këtë sezon të ri të Ligës së Kampionëve është Manchester City. “Qytetarët e drejtuar nga Pep Guardiola kuotohet me koeficientin 4. Pas saj vijnë PSG, Liverpool dhe Bayern i Munichut, ndërsa kampionët në fuqi të Realit të Madridit janë të pestët me koeficientin 10

Për sa i përket klubeve italiane, favoritja sërish është Juventusi, e cila kuotohet me koeficientin 26, ndërsa Milani dhe Interi koutohen me koeficientin 41 të dyja.

Skuadra si Salzburg, Copenhagen, Rangers, PSV edhe Trabzonspor kuotohen me koeficientin 300, ndërsa ato që e kanë më të lartin deri tani janë Celtic Glassgow, Club Brugge dhe Shaktar Donetskh me 1001./Rahoveci info/

Lajmet Këto janë skuadrat favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!