U varros njëri prej muzicientëve më të respektuar në Rahovec, Agush Shala

Është varrosur sot rreth orës 11:00 njëri prej muzicientëve më të vjetër në Rahovec e më të respektuar gjithashtu, Agush Shala.

Njoftimin e kanë bërë familjarët përmes rrjeteve sociale.

Tenton t’u japë policëve 50 euro ryshfet, arrestohet i dyshuari në Rahovec

Ai vdiq dje në moshën 86-vjeçare, duke lënë prapa vetes një karrierë të bujshme artistike.

Degët e partive politike në qytetin e Rahovecit kanë shprehur ngushëllime për vdekjen e tij, duke kujtuar të bëmat e Shalës nga koha kur performonte.

Lajmet U varros njëri prej muzicientëve më të respektuar në Rahovec, Agush Shala >> Portal lajmesh nga Gjakova dhe Rahoveci.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!