Një i vdekur e 1332 raste të reja me COVID-19 sot në Kosovë

Edhe sot numër i lartë, Ministria publikon raportin për vdekjet dhe rastet e reja me Covid-19

Një vdekje dhe 1 mijë e 332 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 3 mijë e 400 mostrave.

Nga dje janë shëruar 1 mijë e 605 pacientë, derisa numri i rasteve aktive ka arritur në 10 mijë e 410. /ORAinfo/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!