Dardanët munden nga Tulipanët

Kosova ka pësuar humbjen e tretë në FIBA Kampionatin Evropian, Divizioni B për meshkuj U18.

Dardanët e rinj janë mundur nga Holanda me rezultat 44:78 (7:23, 10:13, 11:20, 16:22).

Derisa për basketbollistët e Kosovës ishte humbja e tretë në tri ndeshje, për Tulipanët ishte fitorja e parë.

Fillimi i mirë u dha komoditet në vazhdim të ndeshjes.

Çerekun e parë e fituan 7:23 dhe këtë epërsi e rritën në vazhdim të ndeshjes, duke fituar 44:78.

Te Kosova u dallua Olsi Kurtaj me 21 pikë e pesë kërcime. /Rahoveci info/

Lajmet Dardanët munden nga Tulipanët >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!