90 pacientë me COVID-19 të shtrirë në spitale e klinika në Kosovë

90 pacientë me COVID-19 po trajtohen nëpër spitale e klinika në Kosovë

Sipas njoftimit nga ShSKUK, dy foshnje po marrin trajtim në Neonatologji, ndërkohë një pacient është në mjekim intensiv.

Raporti i plotë sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 32 pacientë +1 në Mjekim Intensiv

Mjekimi Intensiv Qendror, 2 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 7 pacientë

Klinika e Neonatologjisë, 2 foshnje

Spitali i Gjakovës,12 pacientë

Spitali i Pejës,14 pacientë

Spitali i Gjilanit,14 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 2 pacientë

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!