Osmani gjatë kohës sa është në takim me ambasadorin Hovinier lajmërohet në Facebook: Vuçiq po shërbehet me metodat e Putinit

Presidentja Vjosa Osmani, ndërsa është takin me ambasaorin amerikan Hovinier, është lajmëruar në Facebook ku është deklaruar për situatën e tensionuar në Veri të Mitrovicës.

Ajo ka thënë se Policia e Kosovës po punon pa ndaluar që të garantohet respektimi i ligjit dhe liria e lëvizjes.

Osmani ka bërë të ditur se veprimet janë duke u marrë në koordinim me partnerët ndërkombëtarë.

Presidentja Osmani tha se veprimet nga grupet serbe në veri janë përpjekje të Vucicit që të destabilizohet Kosova.

“Përpjekjet e Vuqiçit për destabilizim të Kosovës, i cili po shërbehet me metoda të mentorit të tij- Putinit, do të dështojnë”, thotë ajo.

Postimi i saj:

Masa e reciprocitetit nuk është e drejtuar kundër askujt, por në favor të qytetarëve pa dallim përkatësie. Prandaj, ftoj qytetarët serbë të Republikës së Kosovës që të mos bien pre e propagandës nga Beogradi.

Policia e Kosovës dhe të gjitha institucionet e sigurisë po punojnë shumë për të garantuar respektimin e sundimit të ligjit dhe lirinë e lëvizjes. Jemi duke u koordinuar e punuar pandalur me partnerët tanë ndërkombëtar.

Përpjekjet e Vuqiçit për destabilizim të Kosovës, i cili po shërbehet me metoda të mentorit të tij- Putinit, do të dështojnë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!