Tre të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri në 24 orët e fundit

Në Shqipëri janë shënuar tri viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar 278 raste të reja pozitive.

Rastet pozitive janë nga testimi i 645 mostrave.

Dy viktima janë nga Tirana të moshave 66 dhe 75 vjeç, ndërsa një në Fier e moshës 80-vjeçare.

Që nga fillimi i pandemisë në Shqipëri janë regjistruar 312.375 raste me koronavirus, ndërsa prej tyre 3548 kanë përfunduar me fatalitet. Janë shëruar 301.288, ndërsa janë 7539 raste aktive.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!