Defekt në gypin në Radostë të Rahovecit, mbi të u ndërtua një shtëpi pa leje

KRU Gjakova ka njoftuar se në Radostë të Rahovecit ka pësuar defekt njëri prej gypëve kryesorë.

Megjithatë, siç spjegon tutje ky institucion, bëhet e ditur se ky problem është i një natyre tjetër, pak më specifike.

Kjo pasi gyp është ndërtuar një shtëpi pa leje, andaj fillimisht duhet prishur shtëpia, pastaj të ndërhyet në gyp, gjithnjë sipas KRU-së.

Më poshtë edhe postimi i plotë.

Lajmet Defekt në gypin në Radostë të Rahovecit, mbi të u ndërtua një shtëpi pa leje >> Portal lajmesh nga Gjakova dhe Rahoveci.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!