Ministri Peci: Prodhimet vendore nga toka e Kosovës në sofër të Evropës

Gjatë ditës së sotme, fermeri Mehdi Bresilla nga fshati Llugaxhi i komunës së Lipjanit po përgatit 200 tonë speca të llojit somborka për t’i eksportuar për në shtetin e Suedisë. Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ishte i pranishëm në këtë aktivitet të z. Bresilla i cili po shënon edhe dërgesën e parë në drejtim të këtij shteti. Duke parë për së afërmi punën dhe…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!