Presidentja Osmani takohet me Hovenier, ja çka biseduan

Osmani takohet me Hovenier, flasin për zhvillimet e fundit dhe masat e reciprocitetit.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e ShBA-së, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit për masat e reciprocitetit.

Në takim u diskutua dhe për takimin e suksesshëm me sekretarin e Shtetit, Antony Blinken të realizuar javën e kaluar në Uashington D.C, bëhet e ditur në njoftim të Presidencës.

“Në këtë drejtim palët kanë diskutuar për hapat e mëtutjeshëm dhe bashkëpunimin konkret me qëllim të thellimit të raporteve mes dy shteteve”, thuhet tutje.

Presidentja Osmani e ka njoftuar Ambasadorin Hovenier për progresin e Kosovës në drejtim të përmbushjes së zotimeve në kuadër të Samitit për Demokraci, me ç’rast shprehu mirënjohje për vlerësimin pozitiv të punës së institucioneve të Kosovës nga ana e sekretarit Blinken.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!