Mësohen grupet e sezonit të 16-të të ESL Pro League CS:GO

Sezoni i 16-të i ESL Pro League është shumë afër, ku do të garojnë 24 skuadra nga e mbarë bota.

Turneu pritet të fillojë me datën 31 gusht dhe do të zgjasë deri me datën 2 tetor, ku për ekipet pjesëmarrëse do të shpërndahen rreth 820.000 dollarë.

Tashmë grupet e turneut janë mësuar, ku pritet të zhvillohen ndeshja interesante pas pushimit verorë të lojtarëve.

Grupi A do të fillojë aksionin me datën 31 gusht deri më 4 shtator, grupi B do të garojë nga data 7 deri më 11 shtator, grupi C do të zhvillohet me datën 14 deri 18 shtator, ndërsa grupi D do të zhvillohet nga data 21 deri 25 shtator.

Më pas do të vazhdojnë fazat tjera, të cilat do të dërgojnë për në finalen e madhe, ku për vendin e parë do të sigurohet edhe pjesëmarrja në turneun BLAST Premier World Final.


Më poshtë i gjeni ekipet pjesëmarrëse të ndara në katër grupe:

Grupi A
Natus Vincere
NIP
Vitality
Spirit
fnatic
Endpoint
Grupi B
FaZe
G2
BIG
Outsiders
MIBR
FTW
Grupi C
ENCE
Astralis
Heroic
MOUZ
HEET
Complexity
Grupi D
Cloud9
Movistar Riders
FURIA
Liquid
Eternal Fire
Evil Geniuses. /Rahoveci info/

Lajmet Mësohen grupet e sezonit të 16-të të ESL Pro League CS:GO >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!