Ministria e Bujqësisë ka një njoftim të rëndësishëm për fermerët kosovarë

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka lëshuar një njoftim përmes të cilit njofton të gjithë fermerët e Kosovës se zgjatet afati ligjor për pranimin e aplikacioneve të fermerëve për Projektet e Zhvillimit Rural për vitin 2022.

Ky afat është vendosur të zgjatet deri më datë 15 gusht 2022 ora 16:00, raporton Sinjali.

Drenoc: Dasmori shkrep me armë duke shkuar për ta marrë nusen, predha përfundon në një veturë

Ndryshe, Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë më 7 korrik ka hapur periudhën për aplikim për disa masa mbështetëse në kuadër të Programit për Bujqësi dhe Zhvillim Rural për vitin 2022.

Investimet përmes këtij programi kapin vlerën prej 26,331,798.00 euro.

Fermerët e Anadrinisë eksportojnë rreth 1 milion kg speca në BE

Lajmet Ministria e Bujqësisë ka një njoftim të rëndësishëm për fermerët kosovarë >> Portal lajmesh nga Gjakova dhe Rahoveci.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!