Çka i dallon dasmat gjakovare?

Këngëtari, Visar Peja mbrëmë ishte i ftuar në  “21 Gradë” në  Rahovci.info, për adhuruesit e muzikës së tij, Visari ndau disa detaje nga jeta e tij personale e poashtu edhe nga ana profesionale.

Visari është njëri ndër këngëtarët më të pëlqyer për ahengjet e ndryshme familjare. Nga përvoja e tij, në këto ahengje, Visari ka treguar se çka i dallon dasmat që organizohen në Gjakovë.

Visari ka treguar se dasmat në Gjakovë janë tradicionale dhe “ia din rendin”.

Në dasmat gjakovare sipas Visarit, “këngëtarët që këndojnë në dasmat e Gjakovës do kenë dhimbje të shpinës të nesërmen”./21Media

Lajmet Çka i dallon dasmat gjakovare? >> Rahovci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!