Komandanti i KFOR takon atë të NATO-s për Greqi, flasin për sigurinë në Kosovë (FOTO)

Komandanti i misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO, gjeneralmajor Ferenc Kajari priti në takim komandantin e Trupave të Shpejtë të Dislokueshme të NATO-s në Greqi, gjenerallejtënant Sotirios Kostakoglu në Camp Film City, në Shtabin e KFOR-it në Prishtinë.

Gjatë bisedimeve të tyre, komandanti i KFOR-it bëri një informim për aktivitetet e KFOR-it dhe diskutoi situatën e përgjithshme të sigurisë në Kosovë, njofton Rahoveci INFO.

Gjenerali Kajari shprehu gjithashtu vlerësimin e tij për përkushtimin dhe profesionalizmin e ushtarëve grekë në kuadër të KFOR-it.

klankosova.tv

Lajmet Komandanti i KFOR takon atë të NATO-s për Greqi, flasin për sigurinë në Kosovë (FOTO) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!