Ben Stiller reflekton mbi takimin me presidentin Zelensky dhe refugjatët ukrainas

Ben Stiller ka thënë se ai ishte “me të vërtetë i pushtuar nga qëndrueshmëria e popullit të Ukrainës dhe e presidentit”, ndërsa reflektonte për kohën që kaloi në Ukrainën e shkatërruar nga lufta.

Aktori dhe producenti 56-vjeçar amerikan, që u bë i njohur për rolet e tij në filma si “Zoolander” dhe trilogjia “Meet The Parents” vizitoi vendin në qershor si pjesë e rolit të tij afatgjatë si ambasador i vullnetit të mirë për UNHCR-në. Agjencia e OKB-së për refugjatët, transmeton Klankosova.tv.

Pak më shumë se një muaj pas kthimit të tij, Stiller shprehu frikën e tij në takimin me presidentin Volodymyr Zelensky dhe qytetarët ukrainas, duke thënë për Deadline: “Unë u pushova me të vërtetë nga qëndrueshmëria e popullit të Ukrainës dhe e presidentit, shkruan “The Independent”, transmeton Klankosova.tv.

It was an honour to meet President @ZelenskyyUa on #WorldRefugeeDay as part of my visit with UNHCR @Refugees to stand in solidarity with people forced to flee in Ukraine and worldwide, and bring more attention to the humanitarian situation. @Refugees #WithRefugees pic.twitter.com/zpNpva233j

— Ben Stiller (@BenStiller) June 20, 2022

Lajmet Ben Stiller reflekton mbi takimin me presidentin Zelensky dhe refugjatët ukrainas >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!