Erik ten Hag i detyroi lojtarët e Unitedit të vraponin afro 14 kilometra pas humbjes nga Brentfordi

Erik ten Hag donte që lojtarët e tij të Manchester United të vraponin 13.8 kilometra gjatë seancës stërvitore të sotme – distancë shtesë e mbuluar nga Brentford të shtunën.

Trajneri holandez mbeti i ‘tmerruar’ nga performanca e së shtunës dhe pas ndeshjes, ai ua bëri të qartë lojtarëve të tij se do kishin një stërvitje shtesë të dielën (sot).

Katër gola në pjesën e parë nga Josh Dasilva, Mathias Jensen, Ben Mee dhe Bryan Mbuemo i dhanë skuadrës së Thomas Frank një fitore të paharrueshme 4-0.

Ndërkohë, United është në fund të tabelës së Ligës Premier me -5 gola diferencë.

Një Ten Hag i tërbuar e përshkroi paraqitjen e dobët të klubit kundër  Brentford  si “mbeturinë” në një intervistë brutale të sinqertë pas ndeshjes. “Është mjaft e qartë” deklaroi ai për beIN Sports. “Është mbeturinë, është e varfër dhe ne kemi nevojë për standarde më të larta se kaq”.

Pak para asaj interviste, David De Gea bëri një pranim shqetësues pasi u pyet se si klubi mund të përmirësojë fillimin e dobët të sezonit. “Nuk jam i sigurt, për të qenë i sinqertë,” pranoi ai.

Pas këtij rezultati, Ten Hag vendosi të anulojë ditën e planifikuar të pushimit për lojtarët e Manchester United të dielën dhe u tha atyre të paraqiten në Carrington.

Në fakt, ish-trajneri i Ajaxit donte t’i bënte lojtarët e tij të vraponin 13.8 kilometra gjatë seancës së tyre stërvitore shtesë sot pasi lojtarët e Brentford vrapuan 13.8 kilometra më shumë se ata dje, sipas reporterit të Sky, Kaveh Solhekol.

Statistikat sugjerojnë se skuadra e Thomas Frank vrapoi gjithsej 109.4 km gjatë ndeshjes në Ligën Premier, ndërsa United regjistroi 95.6 km./Rahoveci info/

Lajmet Erik ten Hag i detyroi lojtarët e Unitedit të vraponin afro 14 kilometra pas humbjes nga Brentfordi >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!