Miliarderi saudit investoi miliona dollarë në kompanitë ruse, gjatë luftës në Ukrainë

Miliarderi saudit Princi Alwaleed Bin Talal ka investuar më shumë se 500 milionë dollarë në firmat ruse në ditët midis pushtimit të Ukrainës nga Moska.

Kingdom Holding i Arabisë Saudite ka investuar në grupet ruse të energjisë Gazprom, Rosneft dhe Lukoil midis 22 shkurtit dhe 22 marsit, sipas një postimi në Twitter.

Kingdom Holding tha se investoi 360 milionë dollarë në Gazprom dhe 52 milionë dollarë në Rosneft më 22 shkurt dhe 109 milionë dollarë në Lukoil nga 22 shkurt deri më 22 mars.

Lajmet Miliarderi saudit investoi miliona dollarë në kompanitë ruse, gjatë luftës në Ukrainë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!