Ministria e Bujqësisë nis pagesën e subvencioneve në vlerë mbi 5 milionë euro

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka filluar procedimin e pagesave për përfituesit e subvencioneve në kuadër të Programit për Pagesa Direkte 2022 për çdo kulturë bujqësore. Vlera e proceduar për pagesë është 5 milionë e 161 mijë e 966.81 euro teksa numri i bujqve që do t’i përfitojnë këto mjete deri më tani është 3,901. “Duke qenë se afati për sasinë e dorëzuar të grurit është…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!