Ferit Idrizi viziton fermerët vushtrrias, ua kumton lajmin se qumështi do të subvencionohet me 5 centë për litër

Për herë të parë, Komuna e Vushtrrisë ka marrë vendim që t’i subvencionojë fermerët që merren me prodhimin e qumështit. Për t’ua kumtuar këtë lajm të mirë, kryetari Ferit Idrizi, të mërkurën ka vizituar disa blegtorë, me ç’rast u njoftua me sfidat dhe punën e tyre. Fermerët e falënderuan Idrizin për këtë vendim, që do t’iu ndihmojë në mbajtjen e kapaciteteve. Kreu i Vushtrrisë, Ferit Idrizi…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!