Kosova dhe Turqia aleate edhe në sektorin e bujqësisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka udhëtuar për në Turqi me ftesë të Ministrit turk Ministrit të Bujqësisë dhe Pylltarisë, Prof. Dr. Vahit Kirişci. Me këtë rast homologët zhvilluan takim bilateral, tejet përmbajtësor rreth çështjeve që prekin dy shtetet, si në sektorin e bujqësisë ashtu edhe atë të pylltarisë. Ministri i BPZhR-së, Faton Peci pasi e falënderoi për…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!