Latifi del kundër vendimit të FSK’së për largimin e të riut shkaku i tatuazhit

Shumë të rinj po synojnë të jenë pjesë e FSK-së.

Një i ri nga qyteti i Gjilanit ka bërë të ditur sot se është larguar nga Forca e Sigurisë së Kosovës bashkë me disa persona të tjerë për shkak të tatuazheve në trup.

Gjilanasi kiahte treguar se në krahun e tij ka të shkruar poezinë e shkruar Bedri Gjinaj e të cilën e kishte rikthyer në vëmendje heroi Agim Ramadani.

Lidhur me këtë, ka reaguar profesori i Filozofisë dhe ish-ushtari i UÇK-së, Blerim Latifi, duke thënë se ushtria ka rregulla strikte por që në raste si ky me djaloshin nga Gjilani do të duhej të kishte një përjashtim, meqë poezia tatuazh në krahun e djaloshit nga Gjilani është simbol që i jep kuptim ekzistencës dhe qëllimeve të ushtrisë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!