Peci: Dëmet e shkaktuara në bujqësi nga reshjet e shiut do të kompenzohen nga ministria

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka thënë se dëmet e shkaktuara në bujqësi nga reshjet e shiut do të kompenzohen nga ministria. Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se sot e ka vizituar Komunën e Gjakovës, për t’u parë më nga afër me dëmet e shkaktuara në bujqësi nga reshjet që mbizotëruan këtë fundjavë në gjithë territorin e…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!