Pique s’e ka ndërmend të pensionohet

Gerard Pique po kalon një sezon të çuditshëm. Ai mezi po luan, por mbrojtësi veteran nuk po mendon të pensionohet.

Ai shpreson të ndryshojë situatën dhe të kontribuojë për ekipin e Xavit në fushë dhe në dhomën e zhveshjes, siç ka bërë gjithmonë.

Ai po punon shumë që prania e tij në bankinë të mos bëhet e zakonshme dhe po kërkon të rregullojë gjërat për Barcelonën, shkruan Marca.

Pique është një nga lojtarët që po paguan çmimin për ristrukturimin e pagesave të skuadrës së Barcelonës.

Spanjolli ka luajtur vetëm në dy nga tetë ndeshjet që Barcelona ka luajtur këtë sezon: gjashtë në La Liga dhe dy në Ligën e Kampionëve.

Ai ka luajtur vetëm në ndeshjen kundër Cadiz dhe gjysmën e ndeshjes kundër Viktoria Plzen në Evropë.

Ai po punon shumë në çdo seancë stërvitore për të bindur Xavi se ka ende shumë për të ofruar, megjithëse për momentin Ronald Araujo, Eric Garcia, Andreas Christensen dhe Jules Kounde janë përpara tij./Rahoveci info/

Lajmet Pique s’e ka ndërmend të pensionohet >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!