Kosova ka kompletuar stërvitjen e dytë para ndeshjes me Irlandën e Veriut

Kosova ka mbajtur seancën e radhës stërvitore në Kampin Nacional në Hajvali.

Aty njëri grup i lojtarëve ka punuar me intensitet, teksa disa prej lojtarëve që kanë arritur gjatë ditës së djeshme në grumbullim kanë stërvitur të diferencuar, me vrapime të lehta dhe lojë me top pa ngarkesë.

Kosova po bahet gati për dy ndeshjet e muajit gusht ndaj Irlandës së Veriut dhe Qipros.

Kosova kërkon maksimumin në këto dy ndeshje, pas fitoreve që mori në ndeshjet e para.

Grupi pritet që nesër të stërvitë i kompletuar, ku mund të ketë edhe lojtarë të tjerë që do të afrohen, pasi tre prej tyre janë lënduar në fundjavë.

Mërgim Vojvoda, Leart Paqarada dhe Shkëlqim Vladi do të mungojnë dhe Giresse ka thënë se mund të zëvendësohen.

Lajmet Kosova ka kompletuar stërvitjen e dytë para ndeshjes me Irlandën e Veriut >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!