Formacione e mundshme të ndeshjes Itali – Angli

Kampioni i Evropës, Italia, të premten do të jetë nikoqire e Kombëtares së Anglis.

Ndeshja do të luhet në stadiumin ”San Siro” në kuadë të Ligës së kombeve.

Ndeshja e fundit mes këtyre dy kombëtareve ka përfunduar me rezultat të barabart 0-0.

Italia dhe Anglia bëjnë pjesë në Grupin 3 të Ligës A në Ligën e Kombeve së bashku me Gjermaninë dhe Hungarinë.

Të dyja kombëtaret në këtë përballje do të kenë disa mungesa të rëndësishme.

Lorenzo Pellegrini , Matteo Politano dhe Marco Verratti do të jenë mungesat kryesore te Italia, ndërsa Kalvin Phillips, Jordan Henderson , John Stones dhe Jordan Pickford do të mungojnë për Anglinë.

Formacionet e mundshme:

Italia (4-3-3): Donnarumma; Di Lorenzo, Bastoni, Bonucci, Emerson; Barella, Tonali, Jorginho; Gnonto, Immobile, Grifo.

Anglia (3-4-3): Ramsdale; James, Tomori, Maguire; Trippier, Rice, Bellingham, Chilwell; Sterling, Kane, Foden./Rahoveci info/

Lajmet Formacione e mundshme të ndeshjes Itali – Angli >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!