Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës kthehet nën ombrellën e Ministrisë së Bujqësisë

Pas më shumë se një dekade, Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës (AUVK) si autoriteti më i lartë për Ushqim dhe Veterinari i cili është përgjegjës që të mbrojë jetën dhe shëndetin e njerëzve kthehet nën ombrellën e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Me këtë rast, Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, zhvilloi një takim me zëvendës kryeshefin e AUV…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!