Spanja-Costa Rica, formacionet zyrtare

Spanja dhe Kosta Rika do të bëjnë debutimin e tyre zyrtar në Botërorin e Katarit sot në orën 17:00.

Të dyja skuadrat do të luajnë ndeshjen e parë të grupit E, ku bëjnë pjesë edhe Gjermania dhe Japonia.

Skuadra startuese e Luis Enriques ka aromë Barcelone ngase disa lojtarë të katalonasve luajn nga fillimi.

Formacioni i Spanjës:

Unai Simón; Azpilicueta, Rodrigo, Laporte, Jordi Alba; Busquets, Pedri, Gavi; Ferran, Asensio dhe Dani Olmo

Formacioni i mundshëm i Kosta Rikës:

Keylor Navas; Fuller, Duarte, Calvo, Oviedo; Borges, Tejeda, Campbell, Bryan Ruiz, Torres; Contreras./Rahoveci info/

Lajmet Spanja-Costa Rica, formacionet zyrtare >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!