Dua Lipa do të pranojë çmim për koleksionin “Flutur”

Dua Lipa do të argëtojë turmën në FN Achievement Awards 2022.

Më 30 nëntor në New York, ylli i popit dhe bashkëpunëtori, stilisti dhe kompozitori i Puma-s, Billy Walsh do të pranojnë çmimin e parë për Koleksionin e Vitit nga FN për “Puma x Dua Lipa Flutur Drop 2”.

Në nëntor 2020, Puma nënshkroi Lipën për të qenë fytyra e biznesit të tyre në një marrëveshje shumëvjeçare.

Nëpërmjet fushatave globale dhe koleksioneve të saj, Lipa dhe Puma që atëherë kanë punuar së bashku për të ndihmuar në frymëzimin e grave në mbarë botën.

Së fundmi, Lipa dhe Walsh lansuan koleksionin “Flutur Drop 2”.

Koleksioni u frymëzua nga trashëgimia shqiptare e Lipës (“flutur” është fjala shqipe për “butterfly”).

“Flutura përfaqëson tranzicionin, metamorfozën dhe fillimet e reja. Me krijimin e koleksioneve u ndjeva sikur në fillim, kur fillova të punoj për herë të parë, dhe flutura tashmë kishte shumë kuptim për mua. Me koleksionin e ri, ai kuptim sapo është forcuar dhe është bërë edhe më i rëndësishëm në jetën time”, deklaroi Lipa./21Media

Lajmet Dua Lipa do të pranojë çmim për koleksionin “Flutur” first appeared on Rahovci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!