Kënga Magjike 2022, sonte nata e parë

Sot nis magjia e natës së parë të edicionit të 23-të të festivalit më të madh të muzikës “Kënga Magjike 2022”.

Tashmë janë zgjedhur këngët garuese të këtij festivali.

Sot, 22 nëntor dhe 24 nëntor janë netët gjysmë-finale të festivalit,ndërsa finalja më 26 nëntor.

Atmosferë, emocion, energji dhe këngë të bukura do të sjell edhe këtë vit “Kënga Magjike” edhe përmes ekranit të Rahovci.info.

Kujtojmë se , çmimin kryesor të festivalit ”Kënga Magjike 2021” e rrëmbeu kënga ”Thikat e mia” e kënduar nga Alban Ramosaj.

Vitin e kaluar ishte edicioni i 22-të i festivalit, i cili u transmetua edhe në ekranin Rahovci.info. /21Media

Lajmet Kënga Magjike 2022, sonte nata e parë first appeared on Rahovci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!