Peci tregon shumën e parave për kompensimin e dëmeve në sektorin e bujqësisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka thënë se komisioni qeveritar për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara në të mirat materiale janë duke bërë vlerësimet në teren pas vërshimeve me të cilat u përballën disa komuna. Ai ka thënë se ministria që ai drejton ka paraparë një kompensim për dëmet në sektorin e bujqësisë në vlerë prej 3 milionë euro dhe këtë do ta procedojë…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!