Labi dhe Shkurta publikojnë “A ma fal tradhëtinë”

Tradhtia konsiderohet si një prej shkatarëve kryesor të ndarjes mes çifteve. E disa prej atyre që  tradhtojnë edhe pendohen, duke kërkuar falje te personi i zemrës.

Këtë tematikë në këngën e tyre e kanë trajtuar dy yjet e muzikës popullore, Labinot Tahiri dhe Shkurte Gashi.

“A ma fal tradhëtinë” tradhtinë titullohet dueti i tyre i publikuar sonte, e që vjen me tekst të Kershnik Avdiut.

Kjo këngë pason duetin paraprak të Shkurtes që e realizoi me Burakun të titulluar “Malli”, derisa Labi kishte publikuar këngën “Dashnia e jetës”./21Media

 

Lajmet Labi dhe Shkurta publikojnë “A ma fal tradhëtinë” first appeared on Rahovci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!