KOSOVA
  9 minuta më parë

  Duda Balje: Vajzat myslimane nuk dinë të jetojnë pa shami

  Duda Balje, deputete e kuvendit të Kosovës e cilësoi të padrejtë urdhrin administrativ që nuk…
  KOSOVA
  1 orë më parë

  Kosova fiton dy medalje të arta në Olimpiadën Matematike Ndërkombëtare për Studentë Universitarë

  Kosova ka fituar dy medalje të arta dhe një medalje të argjendtë në Olimpiadën Matematike…
  KOSOVA
  2 orë më parë

  Ministri Sveçla: Veriu i Kosovës 20 vjet ishte El Dorado për kriminelët

  Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë se veriu i Kosovës ishte…
  KOSOVA
  4 orë më parë

  Ulje e temperaturave dhe mundësi për reshje shiu, parashikimi i moti për ditët e ardhshme

  Ulje e temperaturave dhe të reshura shiu ditëve të ardhshme. Në fundjavë priten reshje më…
  KOSOVA
  5 orë më parë

  Vdes në moshë të re gazetari Nimet Isufi

  Ka vdekur sot gazetari Nimet Isufi. Lajmi është bërë i ditur nga miku dhe kolegu…
  SPORT
  5 orë më parë

  Kosova fiton dy medalje të arta në Olimpiadën Matematike Ndërkombëtare për Studentë Universitarë

  Kosova ka fituar dy medalje të arta dhe një medalje të argjendtë në Olimpiadën Matematike…
  KOSOVA
  6 orë më parë

  Kryeministri Kurti e përmend rrezikun për luftë me Serbinë edhe për Reuters

  “Kosova është e përgatitur të qëndrojë kundër një sulmi të mundshëm nga Serbia pasi përkeqësimi…
  KOSOVA
  7 orë më parë

  “Kurti po amniston korrupsionin”, Bekim Haxhiu “zbardh” keqpërdorimet milionëshe në ShSKUK

  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka thënë se kryeministri Albin Kurti po amniston korrupsionin, keqpërdorimet…
  KOSOVA
  8 orë më parë

  “Luftë s’do të ketë”, Lushtaku: Kurti vetëm do që ta zhvendosë vëmendjen nga keqqeverisja

  Nënkryetari i komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, tha se nuk beson se do të ketë…
  KOSOVA
  9 orë më parë

  Gërvalla dhe Rohde nënshkruajnë marrëveshje për varret gjermane të luftës të cilat ndodhen në Kosovë

  Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla dhe ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde kanë nënshkruar marrëveshje lidhur…

  BUJQËSI

   BUJQËSI
   6 ditë më parë

   Ministri Peci: Prodhimet vendore nga toka e Kosovës në sofër të Evropës

   Gjatë ditës së sotme, fermeri Mehdi Bresilla nga fshati Llugaxhi i komunës së Lipjanit po përgatit 200 tonë speca të…
   BUJQËSI
   1 javë më parë

   Peci takohet me ambasadorin e Katarit, bisedojnë për potencialin e zhvillimit të bujqësisë

   Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka pritur në takim Ambasadorin e Shtetit të Katarit në Shqipëri, jo rezident në Kosovë,…
   BUJQËSI
   3 javë më parë

   Krasniqi në Rahovec: Qeveria i ka lënë të vetmuar fermerët në përballimin me krizën ekonomike

   Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka vizituar sot fermerët në Komunën e Rahovecit për të parë nga…
   BUJQËSI
   3 javë më parë

   Idrizi vizitoi kultivuesin e boronicave – Nxënësve të shkollës profesionale do t’u mundësohet kryerja e praktikës

   Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, ka vizituar ndërmarrjen “Berrykode” në Maxhunaj, e cila merret me kultivimin e boronicave,…
   BUJQËSI
   4 javë më parë

   “M&Sillosi” garanton grurë e miell me bollëk këtë vit

   Mulliri “M&Sillosi” në Xërxë është duke e mbledhur pjesën më të madhe të grurit të mbjellë në rreth 70 mijë…
   BUJQËSI
   4 javë më parë

   Kosova ka 420 326 hektarë tokë bujqësore, gjysma janë livadhe

   Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar rezultatet e Anketës së Ekonomive Bujqësore (AEB) për vitin 2021. Ky publikim…
   BUJQËSI
   4 javë më parë

   Peci: Fëmijët e mi po bullizohen në shkollë për shkak të mbiemrit

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci, ka thënë se fëmijët e tij po bullizohen në shkollë për…
   BUJQËSI
   4 javë më parë

   Limani: Kosova prodhon grurë vetëm 50% për nevojat e popullatës

   Musa Limani, ish-dekan i Fakultetit Ekonomik dhe këshilltar i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj në një intervistë për Rahoveci INFO tha se…
   Ballina
   RadioRahoveci
   Video
   Këmbimi
   Moti
   error: Ku po shkon !!