NACIONALE
  25 minuta më parë

  Zhvillimet në veri e “shqetësojnë” Osmanin: Në Nju Jork flet për to me homologët nga Bosnja e Mali i Zi

  Kjo u bë e ditur me anë të një komunikate për media nga presidenca, shkruan…
  NACIONALE
  25 minuta më parë

  Abdixhiku: Mungesa e qeverisjes nuk kompensohet me aksionet në veri

  Thotë se keqmenaxhimi s’duhet të plotësohet me aksione në veri. “Si vendim është pjesë e…
  NACIONALE
  1 orë më parë

  Abdixhiku “i mahnitur” me idenë e Ramës për liqenin: Është vizion i një urbanisti

  Abdixhiku në emisionin ‘Pressing’ në T7 tha se talljet për ide të mëdha mund të…
  NACIONALE
  1 orë më parë

  Gërvalla fton Bangladeshin të investojë në Kosovë

  Sipas komunikatës ministrore, së bashku i vlerësuan të shkëlqyera raportet ndërmjet dy shteteve dhe biseduan…
  NACIONALE
  2 orë më parë

  Totaj: Kandidoj për kryetar për ta ndalur degradimin e Prizrenit

  Sipas Totajt ai kandidon për kryetar të Prizrenit për të ndalë degradimin e qytetit “Motivi…
  NACIONALE
  2 orë më parë

  “Agim Peçurka”: Shikoni se si VV-ja e Bahtirit protestonte kundër tij

  Aktivistë të vjetër të VV-së në Mitrovicë kanë shprehur pakënaqësi me rikandidimin e Bahtirit, ndërsa…
  NACIONALE
  4 orë më parë

  Osmani pas takimit me ministrin e Jashtëm të Hungarisë: Kosova është për vazhdimin e dialogut

  Presidentja ia shprehu ministrit hungarez mirënjohjen e popullit të Kosovës për kontributin që Hungaria ka…
  NACIONALE
  4 orë më parë

  Selimi: A po komunikon Kurti me Serbinë përmes Rakiqit?

  Selimi tha se a ka komunikuar Kurti me Rakiqin dhe a duhet të dimë ne…
  SPORT
  4 orë më parë

  Lajm hidhur, vdes në moshë të re ish-hendbollisti kosovar

  Komuniteti sportiv në Vushtrri dhe jo vetëm, është goditur nga një lajm i hidhur. Ish-hendbollisti,…
  SPORT
  4 orë më parë

  Kështu e motivon Xherdan Shaqiri, Florian Markun

  Meçi i shumëpritur ndërmjet boksierit shqiptar, Florian Markut dhe boksierit ukrainas, Maxim Podanit, do të…

  BUJQËSI

   BUJQËSI
   4 orë më parë

   Pas protestës së fermerëve, Ministria e Bujqësisë sqaron thirrjen për aplikim për subvencionim

   Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton se gjatë hartimit të Programit të Pagesave Direkte – Subvencioneve për vitin…
   BUJQËSI
   1 ditë më parë

   Shteti i Iowas konfirmon mbështetjen për bujqësinë kosovare

   Shteti i Iowas do të vazhdojë mbështetjen e sektorit të bujqësisë në Kosovë përmes formave konkrete të bashkëpunimit, me qëllim…
   BUJQËSI
   1 ditë më parë

   Protestojnë fermerët: 200 traktorë “do ta bllokojnë” nesër Ministrinë e Bujqësisë

   Gjatë ditës së enjte, në Kosovë do të mbahet një protestë nga fermerët e pakënaqur me kriteret për subvencionimin e…
   BUJQËSI
   2 ditë më parë

   Faton Peci merr përkrahjen e Universitetit Shtetëror të Iowas për shkëmbimin e përvojave akademike në bujqësi

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, gjatë vizitës zyrtare në Iowa të Shteteve të Bashkuara të Amerikës…
   BUJQËSI
   3 ditë më parë

   Ministri Peci nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi me Universitetin e Iowas

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci po qëndron për një vizitë zyrtare në Iowa të Shteteve të…
   BUJQËSI
   1 javë më parë

   Austria e gatshme ta ndihmojë Kosovën në sektorin e bujqësisë

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka pritur në një takim delegacionin nga Qeveria e Land Steiemark…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Fermerët nisin peticion kundër kritereve “absurde” për subvencionimin e grurit, paralajmërojnë protestë me traktorë

   Fermerët e Kosovës kanë organizuar një peticion kundër formës së subvencionimit të grurit nga ministria e Bujqësisë e drejtuar nga…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Ministria e Bujqësisë hap periudhën e aplikimit për subvencione

   Ministra e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka hapur sot periudhën e aplikimit për pagesa direkte/subvencione për disa kultura dhe…
   error: Ku po shkon !!

   Adblock Detected

   Please consider supporting us by disabling your ad blocker