SPORT
  3 orë më parë

  Rron Broja i bashkohet Dritës

  Edhe zyrtarisht Rron Broja është rikthyer në Superligën e Kosovës, por këtë herë ai do…
  NACIONALE
  8 orë më parë

  Fatmir Sejdiu tregon se pse Thaçi e kishte lexuar Deklaratën e Pavarësisë

  Sejdiu, në një rrëfim për Pressing ka thënë se ai, ish-kryetari i Kuvendit Jakup Krasniqi…
  NACIONALE
  8 orë më parë

  Deputetja e AAK-së del në mbrëmje me ministrat e Kurtit dhe deputeten e Vetëvendosjes

  Një fotografi, ku Reshitaj shihet bashkë me zëvendëskryeministren Donika Gërvalla dhe ministrin e Mbrojtjes, Armend…
  SPORT
  8 orë më parë

  Çikat e arta olimpike flasin nga vendlindja, falënderojnë pejanët për mbështetjen

  Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi si dhe i tërë ekipi olimpik i xhudos janë pritur…
  SPORT
  8 orë më parë

  Florent Avdyli aderon në Prishtinë

  Klubi futbollisti, Prishtina ka njoftuar se në radhët e veta e ka rikthyer mesfushorin, Florent…
  NACIONALE
  9 orë më parë

  Rrëfimi i Fatmir Sejdiut për përballjen me vdekjen: Nuk di si ndodhi, veç kur e pashë veten në spital

  Ai ka thënë se hera e parë kur ishte në rrezik serioz për jetën e…
  NACIONALE
  10 orë më parë

  I propozuari i degës së PDK-së në Drenas: Lladrovci është i padëshiruar, ka abuzuar me besimin e qytetarëve

  Tutje Ajazi ka thënë se Lladrovci ka abuzuar me besimin e dhënë të qytetarëve të…
  NACIONALE
  11 orë më parë

  ​Memli Krasniqi prezanton kandidatin për kryetar të Klinës

  Krasniqi tha në Klinë se çdo projekt i madh zhvillimor që ka ndodhur në këtë…
  NACIONALE
  12 orë më parë

  Skandali i Ministres Hajdari: Shkel ligjin për ta favorizuar një korporatë të naftës

  Në qershorin e këtij viti, njëra nga korporatat më të mëdha të shitjes së derivateve…
  NACIONALE
  13 orë më parë

  VV në nevojë për votat e opozitës, synon takim me të për marrëveshjet ndërkombëtare

  Pas mbledhjes së sotme të Kryesisë së Kuvendit, Kusari-Lila ka thënë që synojnë një takim…

  BUJQËSI

   BUJQËSI
   1 ditë më parë

   “Mos i jep fuqi zjarrit”, Ministria e Bujqësisë me apel për qytetarët

   Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural përmes një komunikate për media ka apeluar te qytetarët për kujdes maksimal në…
   BUJQËSI
   4 ditë më parë

   Faton Peci nënshkruan Programin për Pagesa Direkte – Subvencione për vitin 2021

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci këtë të premte ka nënshkraur Programin për Pagesa Direkte – Subvencione…
   BUJQËSI
   4 ditë më parë

   Ministria e Bujqësisë del me njoftim për parandalimin e punës së rrezikshme të fëmijëve në bujqësi

   Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural përmes një njoftimi për medie, të gjithë fermerëve Ju ka uruar sukses në…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   M&Sillosi mbledhë të korrurat e rreth 15 mijë fermerëve kosovarë

   Koha e të korrurave tashmë ka filluar në Kosovë. E shumë bujq po e bëjnë gati grurin për ta dorëzuar…
   BUJQËSI
   3 javë më parë

   Ndahen mbi një milion euro për kompensimin e dëmeve në bujqësi

   Qeveria e Kosovës ka ndarë 1.3 milion euro për kompensimin e dëmeve në bujqësi. Në një njoftim të Ministrisë së…
   BUJQËSI
   4 javë më parë

   Ministri Peci mori pjesë në përurimin e qendrës për përpunimin e ushqimit dhe aftësimit profesional nga IADK

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka marrë pjesë sot në përurimin e Qendrës për Përpunimin e…
   BUJQËSI
   4 Korrik, 2021

   Ministri Faton Peci viziton të dëmtuarit nga reshjet e breshërit

   Ministri i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka vizituar sot gjatë ditës fshatrat Vidimriq, Çabër dhe…
   BUJQËSI
   2 Korrik, 2021

   Ministri Peci pret në takim drejtorin e Caritas-it zviceran në Kosovë

   Gjatë ditës së sotme Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci priti në takim përfaqësuesit e Caritas-it Zviceran…
   error: Ku po shkon !!

   Adblock Detected

   Please consider supporting us by disabling your ad blocker