SPORT
  59 minuta më parë

  Kjo është deklarata e Xavit pasi Barcelona u eliminua nga Liga e Kampionëve

  Skuadra e Barcelonës është eliminuar nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve për herë…
  SPORT
  59 minuta më parë

  Këto janë skuadrat e kualifikuara në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve

  Sonte (e mërkurë) ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta Rahoveci…
  NACIONALE
  4 orë më parë

  Olluri, Kurtit: Përmende Radojiçiqin në postim, mos u tut

  Në një postim në Facebook, Olluri ka kritikuar Kurtin pse ky në postimin e tij…
  NACIONALE
  4 orë më parë

  Murati: Vetëm ripërcaktimi i kufijve e qet prej loje Asociacionin

  Ai me anë të një postimi në Facebook ka thënë se si pjesë e zgjidhjes…
  NACIONALE
  5 orë më parë

  ​Janjiq: Nëse s’gjendet një format i ri i dialogut, i gjithë procesi do të dështojë

  Ai në një intervistë për RTK ka thënë se dialogu nuk ka ndodhur për një…
  NACIONALE
  5 orë më parë

  Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

  Rama ka marrë të martën zyrtarisht postin e kryetarit, por ende nuk ka konfirmuar drejtorët.…
  NACIONALE
  6 orë më parë

  Sveçla: Mirëpres sanksionet e SHBA-ve, mbesim të pakompromis në luftimin e krimit

  Sveçla ka përmendur aksionin e fundit të Policisë në veri ku u lënduan disa policë,…
  NACIONALE
  6 orë më parë

  Vjen paralajmërimi: SHBA mund t’i vendos sanksione secilit zyrtar që cenon interesat amerikane

  Në një postim në Facebook,  Miftaraj ka paralajmëruar se secili person që cënon interesat amerikane…
  SPORT
  6 orë më parë

  Barcelona eliminohet në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve për herë të parë pas 21 vite

  Skuadra e Barcelonës është eliminuar nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve për herë…
  SPORT
  6 orë më parë

  Natën e mirë Barcelonë, Musiala i’a jep vizën për Evropa Ligë katalunasve

  Bayern Muncheni dhe Barcelona po luajnë momentalisht në kuadër të xhiros së fundit të fazës…

  BUJQËSI

   BUJQËSI
   1 javë më parë

   Ministri Peci i përmend Sekretarit për Bujqësi të Iowas suksesin e grave të Krushës

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci gjatë një takimi virtual me Sekretarin për Bujqësi të Iowas, Mike…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Tradita rahoveciane dhe përpunimi i rakisë

   Rahoveci është kryeqendër e Anadrinisë, qytet i verës e i rakisë, i rrethuar nga vreshtat. Rakia e rrushit mbetët një…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Qeveria ndan mbi 1 milion euro për komunat që u prekën nga fatkeqësia natyrore

   Kabineti qeveritar në mbledhjen e sotme ka miratuar Koncept dokumentin për mbrojtjen e konsumatorit. Koncept dokumenti trajton tri opsione: 1)…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Ministri Peci: Për katër muaj 3 milionë euro për kompensimin e dëmeve në bujqësi

   Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural brenda katër muajve ka ndarë një buxhet prej 3 milionë euro për kompensimin…
   BUJQËSI
   4 javë më parë

   Zhvillimi rural sigurohet përmes qasjes më të mirë në pronësinë e tokës për gratë në Ballkanin Perëndimor

   Sot u mbajt konferenca virtuale mbi çështjen e barazisë gjinore në pronësinë dhe kontrollin e tokës, bashkëorganizuar nga FAO, Deutsche…
   BUJQËSI
   4 javë më parë

   Peci thotë se për ministrin e ri të Shëndetësisë vendos Kurti: Synojmë buxhet prej 100 milionë €

   Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, pas përfundimi të mbledhjes së Qeverisë ka mbajtur konferencë për medie, raporton Rahoveci INFO. Peci…
   BUJQËSI
   5 Nëntor, 2021

   Ministri Faton Peci në Tiranë: Do ta rrisim bashkëpunimin në bujqësi mes Kosovës e Shqipërisë

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci po qëndron për vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë kësaj vizite ai…
   BUJQËSI
   2 Nëntor, 2021

   Ministri Peci: Përmes bashkëpunimit institucional drejt mbrojtjes së pyjeve

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci, ka mbajtur sot takimin e parë të Task Forcës për Mbrojtjen…
   error: Ku po shkon !!

   Adblock Detected

   Please consider supporting us by disabling your ad blocker