KOSOVA
  5 orë më parë

  Ambasadori Hovenier: Lufta kundër korrupsionit është proces afatgjatë dhe kërkon partneritet të të gjithë hisedarëve

  Hovenier: Lufta kundër korrupsionit është proces afatgjatë dhe kërkon partneritet të të gjithë hisedarëve. Lëvizja…
  KOSOVA
  5 orë më parë

  Hykmete Bajrami për dënimin për vjedhjen e thesarit: Hajnat e kanë vendin në burg

  Bajrami për dënimin për vjedhjen e thesarit: Hajnat e kanë vendin në burg. Gjatë ditës…
  SPORT
  7 orë më parë

  Çeku: FIFA ta dënojë Serbinë, faktet janë publike

  Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, tha se Federatës Botërore të Futbollit nuk…
  SPORT
  7 orë më parë

  Kroacia në çerekfinale të Kampionatit Botëror

  Kroacia është skuadra e radhës që është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror që po…
  KOSOVA
  7 orë më parë

  Kaq dënohen të akuzuarit për vjedhjen e 2.1 milionëve nga Thesari i Shtetit

  Gjykata shpall aktgjykimin, kaq dënohen të akuzuarit për vjedhjen e 2.1 milionëve nga Thesari i…
  KOSOVA
  7 orë më parë

  Zvonko Veselinoviq përplas deputetët e Kuvendit serb

  Bossi i Veriut të Kosovës Zvonko Veselinoviq, përplas deputetët e Kuvendit serb. Pasi deputeti i…
  KOSOVA
  11 orë më parë

  Detaje nga Policia për tri shpërthimet në Mitrovicë të Veriut e Zubin Potok

  Policia jep detaje për tri shpërthimet në Mitrovicë të Veriut e Zubin Potok. Policia e…
  KOSOVA
  11 orë më parë

  Rohde për ngjarjet në Veri: Vërtet shumë shqetësuese

  Ambasadori gjerman për ngjarjet në Veri: Vërtet shumë shqetësuese. Jorn Rohde, ambasadori i Gjermanisë në…
  RAHOVECI
  11 orë më parë

  Bodrumi i Vjetër shpall konkurs për dy pozita

  Veraria “Bodrumi i Vjetër” ka hapur dy konkurse pune. KONTABILIST Të interesuarit duhet të kenë:…
  KOSOVA
  13 orë më parë

  Krejt çka ndodhi dje në Veri: U përdorën granata dore të prodhimit jugosllav, zyret e KKZ-së u demoluan tërësisht

  U përdorën granata dore të prodhimit jugosllav, zyret e KKZ-së u demoluan tërësisht – krejt…

  BUJQËSI

   BUJQËSI
   13 orë më parë

   Më pak grurë sivjet, Kosova nis të importojë nga Serbia

   Kosova ka më pak grurë sivjet. Rendimenti nga të mbjellat vjeshtore të vitit të kaluar, mbulon vetëm rreth 64 përqind…
   BUJQËSI
   13 orë më parë

   Vushtrria organizon “Festivalin e Patates”, Idrizi: Produktet tona kanë prekur tregjet botërore

   Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, të mërkurën është mbajtur “Festivali i Patates”, ngjarje e përvitshme,…
   BUJQËSI
   1 ditë më parë

   Këtë vit vetëm 90 studentë zgjodhën të studiojnë për Bujqësi, Pylltari, Peshkim dhe Veterinari

   Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar raportin statistikor mbi Statistikat e Arsimit të Lartë në Kosovë, sipas fushave të…
   BUJQËSI
   1 ditë më parë

   ​Inflacioni vazhdon ta godasë Kosovën, rritet çmimi i mallrave në bujqësi

   Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar indeksin e çmimeve të inputeve në bujqësi për tremujorin e tretë të…
   BUJQËSI
   3 ditë më parë

   MBPZhR diskuton me donatorë mundësitë e financimit – Peci thotë se infrastruktura ligjore është plotësuar

   Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR) ka mbajtur konferencën me donatorët për sektorin e bujqësisë me titull “Orientimet…
   BUJQËSI
   3 ditë më parë

   Peci takon homologun e tij maqedonas, flasin për fuqizimin e bujqve

   Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, takoi homologun e tij maqedonas, Ljupço Nikolovski, me të cilin folën rreth mundësive të bashkëpunimit.…
   BUJQËSI
   3 ditë më parë

   Peci: 3 milionë € janë ndarë për kompensimin e dëmeve nga vërshimet në bujqësi

   Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim e ka diskutuar Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së…
   BUJQËSI
   3 ditë më parë

   Agjencia Pyjore pranon donacion vetura e pajisje moderne, synim të zvogëlohen prerjet ilegale

   Agjencia Pyjore e Kosovës (APK), ka pranuar kontigjentin e parë të pajisjeve përfshirë gjashtë vetura fushore pick-up dhe pajisje për…
   Ballina
   RadioRahoveci
   Video
   Këmbimi
   Moti
   error: Ku po shkon !!