NACIONALE
  2 orë më parë

  Përfundon numërimi në Malishevë: Këto janë rezultatet finale

  Atje ka fituar kandidati i Nismës, Ekrem Kastrati, mirëpo që kjo komunë ka shkuar në…
  NACIONALE
  2 orë më parë

  Përfundon numërimi i votave në Vushtrri, PDK e para në komunën e qeverisur nga LDK-ja

  Në këtë komunë, në raundin e parë të zgjedhjeve i pari ka dalë kandidati i…
  NACIONALE
  3 orë më parë

  Përfundon numërimi në Klinë, këta dy kandidatë shkojnë në balotazh

  Në raundin e parë të zgjedhjeve, Elezaj ka marrë 43.10 përqind të votave, ndërsa Esat…
  NACIONALE
  3 orë më parë

  Uran Ismaili falënderon qytetarët e bashkëpunëtorët: Një frymë e re doli në pah në Prishtinë, mënyrë e re e të bërit politikë

  Uran Ismaili ka rreth 21% të votave deri më tani, por që është vetëm në…
  RAHOVECI
  3 orë më parë

  ZYRTARE: Mbyllet numërimi edhe në Rahovec, balotazh mes AAK-së e VV-së

  Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Smajl Latifi ka arritur të marrë vetëm 47,23…
  NACIONALE
  4 orë më parë

  Përfundon numërimi i votave në Graçanicë e Zubin Potok, Lista Serbe i fiton të dyja

  Të dy këto komuna janë fituar nga kandidatët e Listës Serbe, shkruan Rahoveci INFO. Në…
  NACIONALE
  4 orë më parë

  Zyrtare: Bien në fund votat e Xhafer Gashit, Obiliqi shkon në balotazh

  Kjo pasi që prijësi i garës, Xhafer Gashi, ka marrë 48.25 përqind të votave, shkruan…
  NACIONALE
  5 orë më parë

  Kaq vota mori kandidati i AAK-së që thoshte se lexonte lektyra në kohë të lirë

  Atë e kishte bërë të njohur një deklaratë në një debat televiziv ku thoshte se…
  NACIONALE
  5 orë më parë

  LDK dështon në frymën e fundit: Fushë Kosova shkon në balotazh për “një fije floku”

  Kjo pasi që kandidati i LDK-së, Burim Berisha, ka marrë 49.96 për qind të votave…
  NACIONALE
  6 orë më parë

  Dështimi i dytë i AAK-së në zgjedhjet lokale, Smajl Latifi shkon në balotazh

  Latifi kështu do të përballet në balotazh me Visar Korenicen e Lëvizjes Vetëvendosje i cili…

  BUJQËSI

   BUJQËSI
   1 javë më parë

   Drejtori i Rahovecit e demanton me fakte Pecin: Po gënjen, ai nuk na ka kthyer asnjëherë përgjigje

   Drejtori i Bujqësisë në komunën e Rahovecit, Berat Duraku ka demantuar ministrin e Bujqësisë, Faton Pecin se kjo komunë ka…
   BUJQËSI
   1 javë më parë

   Ministri Peci: Përmes politikave të duhura avancojmë bujqësinë në Kosovë

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka marrë pjesë sot në eventin e organizuar nga Oda Ekonomike…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Ministria e Bujqësisë zgjat afatin për aplikim për subvencione

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka marrë vendim për zgjatjen e afatit për aplikim për pagesa…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Kurtit i kërkohet që të përmirësohen format e subvencionimeve për agro-bizneset

   Kryeministri i vendit Albin Kurti gjatë vizitës në Suharekë tha se Qeveria do t’i shtojë format e mbështetjes për kulturën…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Kosova dhe Sllovenia, mundësi të reja bashkëpunimi në bujqësi

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka pritur sot në një takim Ambasadoren e Sllovenisë në Kosovë,…
   BUJQËSI
   3 javë më parë

   Peci: Të gjitha vërejtjet e auditorit janë adresuar për 6 muaj

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka raportuar sot para Komisionit Parlamentar Mbikëqyrjen e Financave Publike, për…
   BUJQËSI
   3 javë më parë

   Ministria e Bujqësisë zgjat afatin për aplikim të subvencioneve

   Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton të gjithë fermerët se afati për aplikim për pagesa direkte – subvencione…
   BUJQËSI
   3 javë më parë

   Pas protestës së fermerëve, Ministria e Bujqësisë sqaron thirrjen për aplikim për subvencionim

   Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton se gjatë hartimit të Programit të Pagesave Direkte – Subvencioneve për vitin…
   error: Ku po shkon !!

   Adblock Detected

   Please consider supporting us by disabling your ad blocker