KOSOVA
  46 minuta më parë

  RUBIKON sonte: Bashkëpunimi i liderëve shqiptarë të rajonit (FOTO)

  Në emisionin e sotëm të Rubikon me Adriatik Kelmendin, bashkëpunimi i liderëve shqiptarë të rajonit…
  RAHOVECI
  46 minuta më parë

  U mbajt mbledhja e katërt e rregullt e Komitetit për Politikë dhe Financa

  Në sallën e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Rahovecit, nën udhëheqjen e kryesuesit Defrim Kafexhiu,…
  SPORT
  46 minuta më parë

  Kuka zgjedhet trajneri më i mirë për xhudistet femra

  Trajneri kosovar i xhudos, Driton Kuka, ka pranuar sot çmimin si “Trajneri më u mirë…
  SPORT
  46 minuta më parë

  FBK konfirmon zbutjen e dënimit për Pejën, ndaj Trepçës luhet me tifozë

  Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë parasysh ankesën e klubit të basketbollit Peja, pas…
  KOSOVA
  8 orë më parë

  Kuvendi e miraton Projektligjin për Turizmin

  Kuvendi i Kosovës sot miratoi tri projektligje, dy prej tyre të Forcën e Sigurisë së…
  KOSOVA
  9 orë më parë

  Salih Mustafa nuk deklarohet para trupit gjykues në Hagë

  Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa ka zgjedhur të mos jap deklaratë pa…
  KOSOVA
  11 orë më parë

  SBAShK-u: Nesër shkollat nuk punojnë, punëtorët arsimorë në protestë

  Nesër shkollat nuk do të punojnë, kështu ka njoftuar Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës…
  KOSOVA
  15 orë më parë

  Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes thërret konferencë për media

  Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, del sot në konferencë për media. Konferenca nis në orën…
  KOSOVA
  20 orë më parë

  Krasniqi nesër në konferencë për media

  Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, nesër do të mbajë konferencë për media.…
  SPORT
  20 orë më parë

  ZYRTARE: Peja vendos të luajë sot kundër Trepçës

  Klubi basketbollistik, Peja ka vendosur që ta zhvillojë ndeshjen gjysmëfinale ndaj Trepçës, ndonëse fillimisht e…

  BUJQËSI

   BUJQËSI
   3 ditë më parë

   Rriten çmimet botërore të grurit

   Çmimi i grurit është rritur në tregjet ndërkombëtare pasi India ndaloi eksportin e drithërave. Indeksi Standard i Grurit u rrit…
   BUJQËSI
   1 javë më parë

   Sot një thes i plehut artificial në Kosovë kushton 25 euro, vjet çmimi i tij ka qenë 8 euro

   Kjo rritje kaq e madhe e një produkti-lëndë e parë e rëndësishme në bujqësi nuk ka ndodhur deri tash në…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Çmimet botërore të ushqimit shënojnë rënie të lehtë

   Çmimet botërore të ushqimit kanë shënuar rënie të lehtë gjatë prillit pasi në mars shënuan nivele rekorde, tha të premten…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Fermerët e Rahovecit presin në radhë për t’u pajisur me një dokument që detyrohen ta nxjerrin në Prizren

   Fermerët rahovecas janë detyruar të presin në radhë të gjata për t’u pajisur me deklaratën nën betim me të cilën…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Ish-ministri Mustafa: S’do të ketë rritje të pagave, po vështirësohet mbijetesa e qytetarëve

   Ish-ministri i Bujqësisë, deputeti aktual i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa në një intervistë për Rahoveci INFO pagat…
   BUJQËSI
   3 javë më parë

   Ministri Peci: Bashkëpunimi ndërinstitucional po e avancon sektorin pyjor në Kosovë

   Task Forca për Mbrojtjen dhe Shfrytëzimin e Ligjshëm të Pyjeve ka miratuar Rregulloren e Punës, si dhe ka formuar Bordin…
   BUJQËSI
   3 javë më parë

   Kosova dhe Hungaria të gatshme për rritjen e bashkëpunimit në bujqësi

   Kosova dhe Hungaria do të intensifikojnë bashkëpunimin institucional, me qëllim që këtë ta zyrtarizojnë përmes një memorandum të bashkëpunimit në…
   BUJQËSI
   3 javë më parë

   Hapet aplikimi për subvencione, ministri tregon si mund të aplikoni

   Është hapur aplikimi për Programin e Pagesave Direkte të Subvencioneve për viti 2022. Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka treguar…
   Ballina
   RadioRahoveci
   Video
   Këmbimi
   Moti
   error: Ku po shkon !!