KOSOVA
  4 minuta më parë

  Ja çfarë moti do të mbretërojë në pesë ditët e ardhshme

  Në Kosovë gjatë pesë ditëve të javës që vjen do të mbajë mot kryesisht i…
  KOSOVA
  3 orë më parë

  Vazhdojnë kërkimet për gjetjen e qytetarit që ra në lumë (VIDEO)

  Janë duke vazhduar kërkimet për gjetjen e qytetarit, që paraditen e sotme u raportua se…
  SPORT
  3 orë më parë

  Takimet e xhiros së fundit në BKT Superligë, vëmendja te përballja e skuadrave që kërkojnë të shmangen nga barazhi

  Edicionit 2021/22 në BKT Superligën e Kosovës po i vije fundi me ndeshjet e xhiros…
  SPORT
  3 orë më parë

  Roma siguron një vend në Ligën e Evropës

  Roma ka shënuar fitore si mysafir i Torinos si mysafir me rezultat 3-0 në ndeshjen…
  KOSOVA
  5 orë më parë

  Aplikimi i terapive familjare në Kosovë në rritje (VIDEO)

  Gallopeni- Mirëqenia e Familjes është qëllimi kryesor i secilit psikolog klinik Këtë javë në vendin…
  KOSOVA
  8 orë më parë

  Lija e majmunëve, IKSHPK publikon informacione për virusin (VIDEO)

  Në botë është përhapur një infeksion i ri. “Lija e majmunëve” është sëmundja që ka…
  SPORT
  8 orë më parë

  Në palestrën e sporteve “Karagaçi” në Pejë sot është mbajtur turneu ndërkombëtar i xhudos “Judo for Peace”

  Në palestrën e sporteve “Karagaçi” në Pejë sot është mbajtur turneu ndërkombëtar i xhudos “Judo…
  SPORT
  8 orë më parë

  Premiere League zgjedh lojtarin më të mirë të sezonit

  Pas ndarjes së çmimit për lojtarin e ri më të mirë të sezonit në Premier…
  KOSOVA
  2 ditë më parë

  Drejtoresha e shkollës: Nxënësit që dyshohet se u helmuan në Mitrovicë po kthehen në shtëpi (VIDEO)

  Drejtoresha e shkollës së fshatit Besi të Prishtinës, Xhevrie Osmani, thotë se nxënësit që dyshohet…
  KOSOVA
  2 ditë më parë

  Nazim Bllaca është gjallë, e konfirmon i vëllai

  Nazim Bllaca është gjallë. Këtë e ka konfirmuar për Klankosova.tv vëllai i tij, Liman Bllaca,…

  BUJQËSI

   BUJQËSI
   8 orë më parë

   Mullistët japin lajmin e mirë për rezervat e miellit

   Shoqata e Mullisëve po kërkon nga qeveria heqjen e vendimit që e ndalon eksportin e grurit, duke thënë se miell…
   BUJQËSI
   2 ditë më parë

   “The Economist”: Si po shkon bota drejt katastrofës ushqimore

   Duke pushtuar Ukrainën, Vladimir Putin do të shkatërrojë jetët e njerëzve larg fushës së betejës dhe në një shkallë që…
   BUJQËSI
   2 ditë më parë

   Peci në Ditën Botërore të Bletës: E rritëm përkrahjen për 33%

   Bletaria është një sektor me potencial në vendin tonë dhe duke ditur rëndësinë që ka ky sektor, Ministria e Bujqësisë,…
   BUJQËSI
   3 ditë më parë

   Planifikohet rritja e investimeve në sistemin e ujitjes

   Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural e ka vënë në prioritet avancimin e sistemit të ujitjes, duke pasur parasysh…
   BUJQËSI
   6 ditë më parë

   Rriten çmimet botërore të grurit

   Çmimi i grurit është rritur në tregjet ndërkombëtare pasi India ndaloi eksportin e drithërave. Indeksi Standard i Grurit u rrit…
   BUJQËSI
   1 javë më parë

   Sot një thes i plehut artificial në Kosovë kushton 25 euro, vjet çmimi i tij ka qenë 8 euro

   Kjo rritje kaq e madhe e një produkti-lëndë e parë e rëndësishme në bujqësi nuk ka ndodhur deri tash në…
   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Çmimet botërore të ushqimit shënojnë rënie të lehtë

   Çmimet botërore të ushqimit kanë shënuar rënie të lehtë gjatë prillit pasi në mars shënuan nivele rekorde, tha të premten…
   BUJQËSI
   3 javë më parë

   Fermerët e Rahovecit presin në radhë për t’u pajisur me një dokument që detyrohen ta nxjerrin në Prizren

   Fermerët rahovecas janë detyruar të presin në radhë të gjata për t’u pajisur me deklaratën nën betim me të cilën…
   Ballina
   RadioRahoveci
   Video
   Këmbimi
   Moti
   error: Ku po shkon !!